Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Planety wewnętrzne – pierwsza planeta od słońca.

Tak, więc rozpoczynamy naszą przygodę z planetami od Merkurego, najbliżej położonej planecie od słońca. Przedstawię wam teraz ciekawostki o tej niezwykłej niezwykłej planecie.

Oddalona o 58 000 000 km od naszego słońca jest też najmniejszą planetą naszego układu co ciekawostkiwiąże się z tym, że panuje na niej dość niewielkie pole grawitacyjne. Tak słabe, że nie potrafi utrzymać atmosfery, dlatego też Merkury jej nie posiada. Ma rozmiary około 40% objętości Ziemi. Jeśli byś stanął na powierzchni planety to ważył byś 38% wagi na ziemi. Wyglądem przypomina nasz księżyc. Chociaż sama nie posiada ani jednego. Swoją niezwykłościom zachwyca też tym, że doba tam trwa dłużej niż rok. 88 ziemskie dni – tyle trwa rok na Merkurym a doba? 176 dni, czyli pół roku ziemskiego.
Panują na niej bardzo skrajne temperatury z tego powodu, że Merkury bardzo wolno się obraca to przez sześć miesięcy na oświetlonej przez słońce części planety temperatura wynosi mniej więcej 430°C a na nieoświetlonej części spada do – 170°C. Wyobrażacie sobie taką różnice temperatur?
W związku z tym, że planeta nie posiada atmosfery to jej „niebo” jest czarne. Niestety też jest bardzo podatna na uderzenia meteorytów i asteroid. Dlatego jest najbardziej porytą ciekawostkikraterami planetą w układzie słonecznym. Największym kraterem na Merkurym jest „Kotlina Upałów” Jego średnica wynosi 1300 km czyli taki obszar jak z Londynu do Rzymu.

To by było ode mnie na tyle, jeśli napotkam się jeszcze na jakieś ciekawe informacje o tej planecie z pewnością dopiszę.

Miłego czytania.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
2 Responses
  1. 42GregoryP pisze:

    Hi, it’s hard to find http://www.mind4brain.cba.pl in google, i found it on 19 spot, you should build some high quality backlinks, i know what can help you, just search in google for – edaya traffic increase

  2. gabapentin sleep problems http://www.holisticresults.com.au/ForumRetrieve.aspx?ForumID=2252&TopicID=658311&NoTemplate=False quetiapine gabapentin gabapentin prescription side effects with alcohol!

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>