Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Apokalipsa Świętego Jana jak z nią jest?

Ostatnia księga Nowego Testamentu, zapowiada koniec świata – Armagedon. Jest najbardziej kontrowersyjnym rozdziałem biblii. Wiele w niej znaków symboli, których nie należy rozumieć dosłownie. Czy komuś uda się je rozwiązać? Tego nie wiemy spróbuj ty może dasz rade, odkryjesz ciekawostki, które zadziwią świat.

Przypomina sen, gdyż jest w niej sporo obrazów, które nie mają sensu, nie są spójne. Czytając apokalipsę świętego Jana napotykamy wielkie potwory wyłaniające się z morza, czerwonego smoka oraz wszelkiego rodzaju plagi. Autor mówi o siedmiu pieczęciach i czasach wypełnionych gniewem Boga.

Aby zrozumieć tę księgę musimy powrócić do przeszłości. Była ona podawana w formie listów tamtejszym chrześcijanom. Z Ciekawostkigreckiego Apokalipsa oznacza objawienie. Katastrofy będą nawiedzały świat przez siedem lat. Trzęsienie z głębi ziemi oraz ogień z nieba. Do władzy dojdzie charyzmatyczny przywódca i zmusza ludzi do przyjęcia swojego znaku „666”. Przez ten system numeryczny rządzi światem. Jan nazywa go bestią. Doprowadzi on do wojny dobra ze złem, większość ludności zginie i nastąpi koniec świata. Mówi ona, że gdy będzie słychać odgłosy walki, będzie panował głód i zaraza wtedy koniec jest już bliski. Według teologów chrześcijanie w jednej chwili zostaną wzięci do nieba. W niewyjaśniony sposób znikną miliony ludzi.
Wiele osób zadaje sobie pytanie czy apokalipsę Świętego Jana powinniśmy odczytywać metaforycznie czy dosłownie. Niektórzy uważają, że pochodzi ze starożytności i mówi o problemach tamtych czasów.
Jan opowiada, że został pojmany z rozkazu Cesarza Domicjana i umieszczony na wyspie o powierzchni 34 km kwadratowe, a leży u wybrzeży dzisiejszej Turcji – wyspa Patos. Tam Jan pisze Apokalipsę. Być może mówi ona o upadku Cesarstwa Rzymskiego, jednak brak tam wniebowzięcia.
Pisze o trzęsieniu Ziemi tak wielkim, że odkąd jest człowiek na Świecie. Największe zanotowano w południowej Azji w 2004 roku, Ciekawostkizginęło ponad 270tys. osób. Spadła z nieba wielka gwiazda płonąca jak pochodnia, która zmiotła trzecią część rzek i na źródła wód i wiele ludzi pomarło.
Czterej jeźdźcy apokalipsy, których opisuje Jan: „…i ujrzałem oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk i dano mu wieniec i wyruszył… by zwyciężać. ” Biały jeździec oznacza podboje, czerwony wojnę, czarny wiezie wagę symbolizujący kryzys gospodarczy, ostatni jeździec „… i ujrzałem oto koń trupo- blady, a imię siedzącego na nim śmierć i otchłań mu towarzyszyła”.Ciekawostki Według wiernych przybycie jeźdźców zapoczątkuje Apokalipsę. Nastąpi 7 lat głodu i śmierci.

Większość uczonych wysnuwa ciekawostki, że Jan opowiadał niebezpieczeństwo Partów jeżdżących na białych koniach.

Antychryst przybędzie na ziemie, jednak nie w swojej postaci. Niektórzy utożsamiają go z gwiazdą rocka.
Jan zamieścił wskazówkę, która pozwoli zindyfikować bestie. Liczba jego to „666”. Aby poznać znaczenie symbolu naukowcy odwołali się do Gematri dzięki, której utożsamili antychrysta z Nerokajsarem (Cesarz Neron), jednak Neron zginął wcześniej zanim ukazała się Apokalipsa.

Według Biblii każdy będzie musiał przyjąć cyfrę 666 na prawą rękę lub czoło i, że nikt nie może nic kupić, ani sprzedać kto nie ma znamienia. Wierzący w scenariusz apokaliptyczny mówią, że już teraz jest on w śród nas i będzie w tym pokoleniu, kiedy Izraelici wrócą ponownie do swojej ziemi. Państwo Izrael utworzono w roku 1948. Antychryst obejmie władze w Izraelu, zajmie świątynie, która już nie istnieje, ale wkrótce zostanie odbudowana. W 70 roku w Jerozolimie Rzymianie zniszczyli świątynie, gdzie jedynie przetrwał mur zachodni – najświętsze miejsce Judaizmu. Jednak nie może dojść do odbudowy, ponieważ w tym miejscu stoi Kopuła na Skale.Ciekawostki

Antychrystowi stawią czoło żydowscy i chrześcijańscy uchodźcy, którzy nie zostali wzięci do nieba, gdyż nawrócili się dopiero potem. Armie idą na południe i atakują Jerozolimę, będzie wielka bitwa i bestia zajmie połowę miasta. Autor opisuje bitwę używając kodu: „… i tak ujrzałem w widzeniu konie, a głowy koni jak głowy lwów, a pysków ich wychodzi ogień dym i siarka” – według niektórych jest to porównanie do czołgów, których autor nie potrafił nazwać, gdyż żył w 1w. ne.

„…a z dymu wyszła szarańcza na ziemię, a wygląd szarańczy i miały włosy jakby włosy kobiet, a łoskot ich skrzydeł, jak łoskot konnych wozów pędzących do boju”- porównanie do śmigłowców, które psują do tego opisu.
„… a dym się uniósł ze studni, jak dym z wielkiego pieca” – opisuje wybuch bomb, które po zetknięciu z powierzchnią tworzą obraz Ciekawostkina wzór opisanego w apokalipsie.

„… i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a cały księżyc stał się jak krew”. Wierzący sporządzili mapy bitwy, jednak większość biblistów odrzuca ten scenariusz.

Gdy antychryst jest już bliski zwycięstwa wydarza się cud. Niebiosa się otwierają i z nieba schodzą oddziały Boga.

Ciekawostki„…potem ujrzałem niebo otwarte i ujrzałem bestie i królów w ziemi i wojska ich zebrane po to by stoczyły bój… i pochwycono bestie”.

„…i ujrzałem niebo nowe i ziemie nową bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma” Większość naukowców odrzuca takie informacje.

Nie jest również pewnie, że autorem był Jan apostoł, ponieważ styl pisania Ewangelie Według Świętego Jana i Apokalipsy jest inny.

 

Sami oceńcie czy Apokalipsa to tylko symbolika, ciekawostki, których nie należy rozumieć dosłownie czy też dosłowna wizja końca świata, zapraszam do komentowania.

Na podstawie filmu „Tajemnice Biblii – Apokalipsa”

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>