This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Bruce Lee niezwykły człowiek

Bruce Lee jest uważany za jednego z największy mistrzów sztuk walki wschodu. Dla niektórych jest on bohaterem, wzorem, mistrzem. Co ty o nim myślisz? Teraz ciekawostki z jego życia oraz wypowiedzi ludzi, którzy mieli z nim styczność.

Był tak szybki, że mógł dosięgnąć przeciwnika z odległości 3 metrów w 0.05 sekundy, a z 5 metrów w 0.08 sekundy.
Lee mógł wykonać 50 pompek używając tylko kciuka i palca wskazującego na jednej ręce.
Potrafił utrzymać się w tzw. siedzącej pozycji „V” przez ponad 30 minut.Ciekawostki
Miał tak mocne kopnięcie, że 140 kg worki wznosiły się w powietrze kiedy ten zadawał na nich cios. Jego przeciwnicy po uderzeniu upadali nawet kilka metrów dalej.
Lee był w stanie z miejsca przeskoczyć 8-metrowy dystans.
Łamał drewniane deski o grubości 15 centymetrów.
Wielu ludzi twierdziło, iż było świadkiem pokazu Bruce’a kiedy ten podrzucał w górę ziarenka ryżu, po czym łapał je w locie za pomocą pałeczek.

Ciekawostki w postaci słów od świadków, którzy mieli kontakt z Legendą.
James Coburn – “Pewnego dnia Bruce i ja trenowaliśmy na moim patio. Ćwiczyliśmy boczne kopnięcia w ogromny wór, który ważył ok. 150 funtów (ok. 70 kg). Bruce spojrzał na niego i kopnął, wór wyleciał jakieś 15 stóp w powietrze, a następnie roztrzaskał sie na trawniku. Był wypełniony małymi kawałkami szmat, które zbieraliśmy miesiącami”.
Michael Gutierrez – “Bruce Lee jest gorącym towarem na rynku. Tak gorącym, że podpisany przez niego w 1969 roku papierowy plakat został sprzedany za 29000$ na aukcji w Bruce Lee Estate Auction [dom aukcyjny Bruce’a Lee] w Beverly Hills”.
Jesse Glover – “Dopiero gdy potrafił robić pompki na kciukach oraz pompki z obciążeniem 250 funtów na jego plecach (ok. Ciekawostki120kg) przeszedł do kolejnego ćwiczenia”.
Chuck Norris – “Lee, mógł być jednym z najsilniejszych mężczyzn na świecie, a z pewnością był jednym z najszybszych”.
Chuck Norris – “Nigdy nie zapomnę widoku małego syna Lee, Brandon’a, który skakał po brzuchu Bruce’a, gdy ten wykonywał nożyce i rozpiętki”.
Herb Jackson – “Wykonywał mnóstwo brzuszków, aby rozwinąć swój brzuch. Powiedział mi, że Odpowiednie wykonanie brzuszków to nie tylko unoszenie się i opadanie, ale również skręcanie tułowia. Tym sposobem skutecznie ćwiczysz jedynie mięśnie brzucha. Również wykonywał brzuszki dotykając łokciem kolana przeciwnej nogi”.Ciekawostki
Mito Uhera – “Bruce uważał, że jeśli twój brzuch nie jest odpowiednio wyćwiczony to nie ma sensu organizować poważnego sparingu”.
Mito Uhera – “Jechał na stacjonarnym rowerze przez 45 minut bez przerwy aż do momentu, gdy pot pod nim zgromadził się w małą kałużę”.
Bob Wall – “Bruce miał w sobie coś z biegacza długodystansowego, stawiał sobie wyzwania. Biegał tyłem, biegał sprinty pod wiatr, biegł mile, spacerował przez mile, znowu biegł. Kiedykolwiek biegłem z Bruce’m, za każdym razem był to inny rodzaj biegu. Bruce był typem wszechstronnego sportowca. Treningi z nim nie były łatwe”.
Taki Kimura – “Jeśli kiedykolwiek ścisnąłeś przedramię Bruce’a to czułeś jakbyś trzymał kij baseballowy”.
Linda Lee – “Bruce zawsze ćwiczył swoim hantlem, którego trzymał w domu. Miał niezwykłą umiejętność do robienia kilku rzeczy na raz. To nie była dziwna rzecz widząc go oglądającego mecz w TV, podczas ciągłego wykonywania poprzecznego szpagatu, czytającego książkę w jednej ręce a w drugiej trzymającego hantel. Bruce był zwolennikiem treningów przedramienia, aby ulepszyć swoją moc boksowania i chwytania. Był fanatykiem. Gdy kiedykolwiek ktoś napomknął o nowym systemie treningowym ten musiał go mieć”.
George Lee – “Zwykł wysyłać mi wszystkie projekty sprzętu do ćwiczeń, a ja realizowałem je według jego specyfikacji. Wiedziałem, że jeśli Bruce ma zamiar tego używać, sprzęt musi być wykonany perfekcyjnie, tak więc wysyłałem mu jeden egzemplarz, drugi zaśCiekawostki zostawiałem sobie”.
Bruce Lee – “Jeśli ci mówię, że jestem najlepszy, myślisz że się przechwalam. Jeśli ci jednak mówię, że nie jestem najlepszy, wiesz że kłamię”.

Jak widać po powyższych cytatach Bruce Lee był naprawdę niezwykłym człowiekiem. Na koniec ciekawostki z historii.
Imię Bruce nadała mu pielęgniarka ze szpitala w San Francisco, gdzie urodził się Sai Fon – tak nazywali go rodzice co oznacza Mały Feniks.
Legendy mówią, że Lee przegrał tylko jedną walkę jako trzynastolatek. Po porażce zapisał się do szkoły sztuk walki prowadzonej przez Yip Mana – legendarnego mistrza Wing-Chun.
W Waszyngtonie studiował filozofię.
Opracował nową sztukę walki Jeet Kune Do i jako jeden z pierwszych trenował osoby niepochodzące z Chin.
Walczył z Chuckiem Norisem i wygrał. Tutaj możecie obejrzeć scenę.

To tyle zapraszam do komentowania mam nadzieję, że przybliżyłem wam postać Bruca Lee. Pisząc artykuł korzystałem z google mogą się pojawić błędy w razie czego czekam na poprawki oraz inne ciekawostki.

Category: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
3 Responses
  1. referring to this article. I wish to read {more|even

  2. you some interesting things or tips.

  3. osiemnascie pisze:

    Hey! Do you knnow iif thgey make any plugins tߋ safeguard ɑgainst hackers?
    I’m kinda paranoid аbout losing еverything I’vе worked Һard on. Any suggestions?

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>